RTU Lāpu gājiens

RTU Studentu parlaments aicina piedalīties Lāčplēša dienai veltītā RTU lāpu gājienā

 

Jau ceturto gadu pēc kārtas 11. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes studenti ir aicināti piedalīties lāpu gājienā, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu.

Gājiena sākums paredzēts plkst. 19:00 no RTU Studentu parlamenta biroja Ķīpsalā, Āzenes ielā 22, savukārt tas noslēgsies pie Rīgas pils svecīšu sienas, kur ikvienam dalībniekam būs iespēja nolikt savu svecīti. Arī lāpas būs pieejamas RTU Studentu parlamentā, taču ikviens aicināts droši ņemt līdzi arī savus personīgos gaismas objektus. Gājiena noslēgums paredzēts 11. novembra krastmalā plkst. 20:00.

 

 

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai par Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji. Laika posms no 1918. gada 18. novembra, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, līdz 1919. gada 11. novembrim, Rīgas atbrīvošanai no iekarotāju karaspēka, ir viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē. Lai gan 1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas neatkarība, valstī vēl aizvien atradās vācu un krievu karaspēks, un tikai 1919. gadā, kad Latvijas Brīvību cīņu laikā iekarotāji tika padzīti no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

 

Pievienot komentāru

SmileCoolRobotNinjaNoSadLoveYesLaughingIntelligentBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeBlinkSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vārds:
Komentārs:
 
yvComment v.2.01.1