Kādas ir Mehu Kokteiļa modifikācijas?

mehu kokteilis Mehu Kokteiļa pamata (standarta) variācijas sastāvdaļas, pagatavošana un lietošana tika aprakstīts rakstā "Kā pagatavot un lietot Mehu Kokteili?".

Laikam ejot ir izveidojušās dažādas Meu Kokteiļa modifikācijas, gan tilpumu, gan sastāvdaļu, gan lietošanas rituālu ziņā.

Tās tad arī tiks aprakstītas šajā rakstā, laika gaitā palabotas un papildinātas...

---

Tilpuma modifikācijas:

- Standarta - 0.5 l

- Iesācēju un hobija - mazāk nekā 0.5 l

Komentārs: Neiesakām taisīt Mehu Kokteili tilpumā zem 0.2 l, jo, pirmkārt, vairs nevar pilnībā izbaudīt šī kokteiļa garšu buketi (līmeņi parasti sajaucas), otrkārt, tā jau ir ņirgāšanās par Mehu Kokteili - tad jau labāk dzert siltu kefīru.

---

Sastāvdaļu modifikācijas:

- Standarta - kola (~50%), alus (~40%), šņabis (~10%)

Komentārs: Samazinot grādus jeb attiecīgi izmanot sastāvdaļu proporcijas, tiek iegūta "Light" modifikācija; palielinot - "Dark" modifikācija.

- Fruity - kola, sidrs, šņabis

Komentārs: Šī Mehu Kokteiļa modifikācija vairāk domāta meitenēm, īpaši tām, kam īsti negaršo alus. Bet arī īsti mačo to var droši dzert.

- Burbuļojošais - kola, šampanietis, šņabis

Komentārs: Šī Mehu Kokteiļa modifikācija lieti noderēs svinīgos pasākumos, kur galdā netiek likts alus. Nosaukums pats par sevi liecina - gaidiet vairāk burbuļu, nekā parasti. Burbuļojošā modifikācija varētu būt īsta rozīnīte burbuļūdens cienītājiem.

- Hard - kola, alus, šņabis (80 grādīgs)

Komentārs: 80 grādīgu šņabi var iegādāties Igaunijā. Kokteiļa nosaukums "Hard" visu izsaka - rīts arī varētu būt smags. Ar šo Mehu Kokteiļa modifikāiju iesakām apieties uzmanīgi - nepāršajiet pār strīpu. Pirmo reizi Mehu Kokteilis Hard tika piekopts Prieka Mājas 1. Kongresā.

---

Lietošanas rituālu modifikācijas:

- Standarta - visi stāv uz ceļiem, pirms dzeršanas sauc kopīgo saukli, pēc - apgriež tušo glāzi virs galvas;

- Mehu meiteņu - šajā gadījumā mehu meitenēm atļauts nestāvēt uz ceļiem, bet ieņemt kādu augstāku vietu, piemēram, sēdēt uz letes vai galda. Tādējādi mehi apliecina cieņu savām meitenēm. Pārējie rituāli tiek piekopti. Protams - mehu meitenes drīkst arī solidarizēties ar citiem un dzert uz ceļiem.

Komentārs: Šīs lietošanas rituālu modifikācijas aizsācēja un arī oficiālā sludinātāja ir mehu Aiga.

- Vasara, vasara, ziema, ziema - Mehu Kokteiļa lietošanas standarta rituāliem klāt nāk īpašā mehu deja "Vasara, vasara, ziema, ziema!". Visi kokteiļa lietotāji pēc izdzeršanas sastājas rindā/ās un dejo šo deju. Baumo, ka pēc šī rituāla izpildīšanas laba tusa varbūtība palielinās par 50 %.

- Galvas deja - pēc kokteiļa izdzeršanas nevis glāze tiek pagriezta otrādi un nolikta uz galvas, bet gan ķermenis, tādējādi sanāk pašam pekšņi nonākt uz savas galvas.

Komentāri: Šo Mehu Kokteiļa lietošanu aizsāka mehu Guntis. Esiet uzmanīgi - šis triks var būt arī sevi un apkārtējos traumējošs.

- Batls - mehu kokteiļa dzeršana uz ātrumu, kur uzvar tas, kas izdzer pirmais un novieto apgrieztu glāzi sev uz galvas. Tādējādi Mehu Kokteiļa dzeršanai tiek piešķirts sacensību gars.

Komentāri: Parasti katrs cenšas izdzert savu kokteili maksimāli ātri, tādējādi katra Mehu Kokteiļa lietošanas reize ir Balts.mehu kokteilis

- Stafete - Mehu Kokteiļa dzeršanas disciplīna, kur sacenšas divas komandas (attēlā pa labi).

Komentāri: Mehu Kokteiļa stafetes tiek pekoptas mehu pasākumos Mehulandes Kultūras namā. Stafetē var iekļaut arī mehu kokteiļa uztaisīšanu uz ātrumu, bet tad parasti sanāk aizmirst par sastāvdaļu nostādināšanu. Īstais Mehu Kokteiļa stafetes veidols vēl ir izstrādes procesā.

- Body Shot A - Mehu Kokteiļa dzeršanas disciplīna no 3 meiteņu/džeku nabām.

Komentāri: Mehu Kokteiļa Body Shot lietot ieteicams, kad vakars jau iesildīts ar pāris standarta vai hobija kokteiļiem. Tad tiek atrastas 3 meitenes/džeki (pēc savas gaumes), kuru nabas tiks izmantotas trauku vietā. Dzeršana notiek secīgi - šņabis, alus un tad kola. Šāda pieeja ļauj vairāk atraisīt un socializēt vakara dalībniekus. Pirmais kosmonauts Body Shot A disciplīnā ir mehu Juris.

- Body Shot B - Mehu Kokteiļa dzeršanas disciplīna no 1 meitenes/džeka ķermeņa.

Komentāri: Šī pieeja ir jau daudz intīmāka nekā Body Shot A. Šņabim ieteicams izmantot nabu, alum krūšu vai kakla bedrīti, bet kolai muti - tādējādi šīs disciplīna tiek nobeigta ar filigrānu skūpstu. Body Shot B kā radīts pāriem, kā arī diviem cilvēkiem, kas vēlas viens otru iepazīt tuvāk. Pirmie šo disciplīnu iemēģināja mehu Dainis un ķīmiķu Līva.

Par jauniem eksperimentiem Mehu Kokteiļa modifikācijās, ieteikumiem un atsauksmēm rakstiet uz e-pasta adresi mehu.kokteilis[at]mehi.lv.

Tālāk aicinām vēlreiz atkārtot galvenās pamatgudrības šeit pirms ķerties pie Mehu Kokteiļa.

Komentāri (1)
1Ceturtdiena, 20 Septembris 2012 19:22
gatis
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes

Pievienot komentāru

SmileCoolRobotNinjaNoSadLoveYesLaughingIntelligentBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeBlinkSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vārds:
Komentārs:
 
yvComment v.2.01.1