Kubs kubam draugs 6

Tas viss sākās jau sestdienas rītā, kad Šāpļi un Mehu drostaliņas devās RTU SP rīkotajā "Plostu rallijā". Ar smiekliem ieradāmies atpūtas bāzē "Ungurs". Iekārtojām savu apmetni, piepūtām peldmatračus un devāmies ezerā. Laiks mūs tiešām lutināja, Kā kundzes un kungi visu dienu nodzīvojāmies pa ezeru ķerot siltos saules starus un malkojot vēsu aliņu. Pienākot vakaram, dalībnieku plosti jau gandrīz gatavi, bet protams mūsu komanda pat nav sākusi par to domāt. Kad strauji sāka tuvoties negaiss, 30 min. laikā uztaisījām grandioza paskata plostu, cerībā, ka izturēs vismaz 3m garu distanci.

 

 

Vakarā laiks bija auksts un lietains, tā vien gribējās ielīst teltī un gulēt. Vai tas bija iespējams? Protams, ka bija, drostaliņas ielīda teltī un nopļāpāja līdz viena no viņām aizmiga. Tagad gan nāca miegs, bet skaļā mūzika neļāva aizmigt, pēc pāris stundām mūzika norima. Mūziku nomainīja milzīga lietus gāze, vienu brīdi likās, ka telts pacelsies un aizpeldēs..Bet arī lietus norima, un es beidzot varētu aizmigt, ja vien biedrs nebūtu tieši tad atnācis gulēt un sācis jauki krākt. Diezgan interesanti ir vienam pašam teltī smieties. Apmēram 3h gulētas šajā naktī, tā jau tas ir daudz, tikai ne tad, ja nākotnē seko vēl šādas 5 naktis.

Pienāca diena, kad plosts jādzen ezerā. Distance ir nesaredzami liela. No krasta gala mērķis izskatās pēc skudras, un kopā jānopeld 4 tādi gabali. Kas to būtu domājis, bet Šāpļu un Mehu drostaliņu izcilais plosts godam izturēja. Grūtā brīdī sevi uzmundrinājām ar dziesmām, kas tajā pašā laikā lika pasmaidīt arī citām komandām, kurām vajadzēja uzmundrinājumu.

Prieks par Mehiem, kuri sevi kārtējo gadu pierādīja, ka māk plostot un izklaidēties.

 Pasākums jau beidzies, un visi dodas māju virzienā. Pēkšņs zvans manā telefonā piedāvā braukt uz ezeru nopeldēties, jo nedēļas nogale bija dikti karsta. Vai es braukšu? Man jāsaliek somas, lai dotos 4 dienu pasākumā.. Protams, ka braukšu. Vakars pēc ezera nonāca bērnu rotaļu laukumā, jo pa dienu tur mazie bērni mūs nelaiž. Mājās nonācu dažas stundas pirms celšanās. Pēc 3h miega, aši no rīta sāku taisīties, lai dotos uz Rīgu un tālāk uz nezināmu vietu.

Rīgā satieku 49 aktīvus, smaidīgus studentus, kuri nāk no vairāk kā 10 Latvijas augstskolām. Pašpārvalžu sadarbības forums KUBS 6 varēja sākties. Pirmā diena paiet iepazīstoties ar aktīviem un foršiem studentiem. Protams naktī gulēts atkal 3h, bet pozitīvā enerģija, kas valdīja visapkārt tā uzlādēja, ka vairāk miega nemaz nevajadzēja.

 Otrā diena pagāja radošā atmosfērā. Ciemos bija atbraucis Valdis Melderis, stāstīja par radošumu un interesantiem savas dzīves gadījumiem. No šīs lekcijas iemācījos, ka īsiem tekstiem, kurus vēlamies paziņot citiem, jānes kāds ziņojums, kas paredzēts rokai, galvai, sirdij, tas ir - praktisks padoms, kāda gudra atziņa vai tāds, kas izraisa emocijas. Bijām smēlušies radošu enerģiju un visas dienas garumā dalībnieki attīstīja radošu domāšanu dažādos uzdevumos. Gala rezultāts bija fantastisks - idejas bija viena par otru interesantākas. Vakarā ieradās Māris Olte, vienreizēji. Iedvesmojoši. Tā bija lekcija manai dvēselei. Dzīvo ar prieku, un uztver visu vieglāk. Mēs paši veidojam pasauli sev apkārt, tāpēc veidosim to pozitīvu. 

Bija pienācis vakars - laiks nakts trasei. Kārtīgi mūs izdzenāja pa pļavām un papeldināja pa dīķi. Lai sasildītos vēlāk gājām pirtī un piedalījāmies studentu kāzās. Galvenie rīkotāji bija pacentušies ne pa jokam. Atkal jau bija palikušas 3h gulēšanai...tās bija jāizmanto.

 

 Trešā diena bija ļoti svarīga. Dagnija Lejiņa mācīja 30 sec. laikā pievērst svarīga cilvēka uzmanību. Īsā laikā nodot savu vēstījumu. Kaspars Eglītis stāstīja par saviem pārdrošajiem piedzīvojumiem, liekot saprast, ka reizēm ir jāriskē, lai pievērstu cilvēku uzmanību, bet galvenais ir DARĪT! Austris Eglītis iemācīja darba dalīšanu, lai uzdevumu būtu vieglāk risināt. Sapratām, ka ir jāsadarbojas un jādalās ar informāciju ar citām skolām, pašpārvaldēm, jo tikai tā mēs augsim un attīstīsimies, un būsim vienoti. 

Bija pienācis vakars un dalībnieki sadalītās komandās, kurās darbosies visu ceturto dienu. Kuborgi paziņo uzdevumu - jāizveido informatīva kampaņa par 7 aktuālām Latvijas problēmām. Visiem bija skaidrs, ka šajā naktī gulēsim maz. Pirms ķērāmies klāt uzdevuma risināšanai, uztaisījām popielu un izsmējāmies līdz asarām - pozitīvi uzlādējāmies. Nakts varēja sākties. rodas ideja komandām apvienoties, jo tikai tā mēs pievērsīsim kāda uzmanību. Ideja sākumā likās galīgi garām, bet ar laiku visu paskaidrojot, saprotam, ka tā ir ģeniāla doma. Tā nu komandas domāja par saviem uzdevumiem, kamēr 7 pārstāvji no katras komandas sprieda par to kā pievērst citu uzmanību. Kad mūsu komanda bija izlēmuši kā mēs rīkosimies, sākām runas par pašpārvaldi, līderismu - šī saruna man tiešām paliks atmiņā, jo no tās kaut ko iemācījos un tā saliedēja komanda vēl vairāk, paldies viņiem par šo jauko sarunu. Sapratuši, ka šonakt vajadzētu gulēt ilgāk nekā iepriekšējās naktis, gājām gulēt 4h.

 Ceturtā diena. Pilnīga mērce. Rīta rosme, brokastis, bilžu atskats uz pasākumu. Sakravājam somas un gaidām autobusu, lai dotos uz Rīgu, kas ir 1,5h brauciens, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību aktuālām problēmām. Akciju nosaucām "7 Latvijai". Mediji bija sazvanīti, tvnet.lv ziņa jau bija palaista(7latvijai), bet autobuss nenāk. Pagalmā varēja vērot 50 satrauktus studentus, meklējot zonu, sazvanoties ar draugiem, paziņām, lai nāk un atbalsta mūs, daži meklē internetu, kas izdevās kādā noteiktā punktā, bet tāpat ar iespējams vājāko savienojumu. Autobuss kavēja vairāk kā 3h. Sajūta bija bēdīga, likās, ka viss bija nostājies pret mums. Bet mēs nemetām plinti krūmos. Laiks bija jāizmanto lietderīgi. Sākām veidot video, fotoattēlus, kurus sūtījām twitterī. Kampaņa aktīvi norisinājās interneta vidē, kur ieguvām daudz atbalstītājus. Arī radio2 tika sniegta intervija pa telefonu. Prieks par kopdarbu, kas tika šeit paveikts. Tiešām iespaidīgi. Bet satraukums ir visiem, jo sen jau vajadzēja būt Rīgā...Mediji jau zvanās un nevar saprast, kur mēs palikuši, bet oriģinālā veidā, viss tiek paskaidrots. Autobuss beidzot ir klāt. Dodamies uz Rīgu, bet telefona saruna nemaz nav rimušas. Citi runā ar medijiem, citi ar presi, citi ar draugiem, citi meklē mūziku, vēl citi sarunā nepieciešamās lietas, lai izteiksmīgāk paustu problēmu nopietnību. 

Esam klāt un ar saukli: "Ieklausies, risini, studentam rūp", devāmies Brīvības pieminekļa virzienā. Vēlējāmies pievērst uzmanību tādām problēmām kā: globalizācija, demogrāfija, nodarbinātība, izglītība, nauda, veselība un attiecības.

 

 

Vai mums tas izdevās? Pavisam noteikti. Cilvēki nāca klāt un taujāja par to ko mēs darām un beigās uzslavē, ka mēs to darām, arī ārzemniekiem tas šķiet burvīgi, ka mēs varam apvienoties un tiekam sadzirdēti. Mums pievienojās citi studenti un palīdzēja piedalīties akcijā. Beigu beigās par mums runāja un runās vēl, arī LNT Tautas balss mūs sadzirdēja un lika ieklausīties visai Latvijai. Tautas balss.

Kopā mēs to paveicām. Nekas nav neiespējams!

 

 

Tā nu pagāja manas 6 negulētās naktis un nebaidos teikt, ka tas bija tā vērts. Daudz jaunu pazīstamu cilvēku, jauni draugi, ar kuriem noteikti vēl tikšos. Un pats galvenais, esmu daudz, ko iemācījusies, ko noteikti varēšu iemācīt arī citiem.

 

Nobeigumā gribēju atgādināt, galvenais ir darīt, darīt un vēlreiz darīt!

 

Meldra Pickaine

15.07.2012

Pievienot komentāru

SmileCoolRobotNinjaNoSadLoveYesLaughingIntelligentBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeBlinkSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vārds:
Komentārs:
 
yvComment v.2.01.1