Stūre, atpūta un prorektors

Semestris sāk uzņemt apgriezienus, tāpēc arī FSP lietās jaunumu daudz.

Vakar bija jānotiek tradicionālam Mehu pasākumam, kas allaž gūst lielu atsaucību – Mehu stūres’12 Ziemas atklātajam čempionātam. Bija jānotiek, bet...

 

 

Kopš februāra sākuma bijām cītīgi gatavojušies, Stūres dienā cēlāmies 6os, lai visu pagūtu, bet, aizbraucot uz „Ādiņām” un iemēģinot trasi, secinājām, ka pag. nedēļas atkušņa un pag. nakts sniega dēļ tā ir tik slapja (reāli dubļi sajaukumā ar sniegu), ka pārvietoties var tik ātri kā pa benzīntanka teritoriju un iestigšanas varbūtība tiecas uz bezgalību. Apspriedāmies, un pieņēmām skaudro lēmumu sacensības atlikt.

Pēc tam gan tā kā puse pašpārvaldes bija savākusies vienuviet, izmantojām Mehu Matīsa viesmīlību un viņa mājās cepām desiņas, pakūpinājām ūdenspīpi un paģenerējām plānus, ko lai iesāk ar Mehu ziemas auto čempīti. Smile

Savukārt šodien pēc mācību prorektora U. Sukovska iniciatīvas tika aizsākta jauka tradīcija – ikmēneša FSP pārstāvju tikšanās ar prorektoru, lai parunātu par aktualitātēm un problēmām studiju jautājumos. Arī man bija tas gods tur šodien būt, un, lūk, ko uzzināju.

  • Šobrīd tiek aktīvi strādāts pie RTU kvalitātes sistēmas ieviešanas, procesā ir ES finansētās studiju programmu kvalitātes pārbaudes, tiek pārskatīti studiju programmu struktūras standarti.
  • RTU ir iesniegusi iniciatīvu Valsts prezidentam A. Bērziņam, lai mainītu likumā noteikto – ka 20% no priekšmetiem universitātē drīkst notikt kādā no ES valodām. Iniciatīva paredz šo skaitli pacelt līdz 50%.
  • Pēc prorektora domām, vajadzētu veikt izmaiņas Studiju rezultātu vērtēšanas nolikumā: noteikt, ka eksāmena atzīme veido max pusi no gala atzīmes priekšmetā, likto lielāku uzsvaru uz darbiem semestra gaitā; jāparedz, ka eksāmenus drīkst kārtot arī ārpus sesijas laika, kas pieļautu moduļu sistēmas ieviešanu un veicinātu vieslektoru piesaisti.
  • U. Sukovskis uzskata, ka vajadzētu veicināt, lai priekšmeti būtu vismaz 4 kp apjomā - apvienotu mazos priekšmetus un padarītu kursus pamatīgākus; savukārt visiem apgūstamās Ekonomikas vietā vajadzētu apjomīgāku un uz praktisko pusi orientētu kursu Uzņēmējdarbības vadīšanā 6 kp apmērā.
  • Daudziem studentiem ne pārāk mīļais fizikas profesors Novikovs apsolījies laboties, bet ja tas nenotiks un tiks saņemtas jaunas sūdzības – darba līgums ar viņu netiks pagarināts.

Nākamā šāda tikšanās būs marta beigās. Ja Tev ir kāda samilzusi problēma studiju lietās vai jautājums, ko vēlētos uzdot tieši prorektoram, dod ziņu mums, Mehu FSP, un mēs Tev sagādāsim atbildi! Wink

 

Lai ļoti izdevusies nedēļa,

Ilze Saukāne

27.02.2012.

Komentāri (6)
1Pirmdiena, 27 Februāris 2012 20:49
MetinatajMarcis
Re kā, Novikovs dabūjis pa sprandu
2Pirmdiena, 27 Februāris 2012 21:09
Matīss Baumanis
Jau pēdējā lekcijā Novikovs tāds apvainojies bija, prasīja konkrētību un atklātību, kas ir tikai saprotami, jo viņam nepatīk, ka aiz muguras runā, ka viņš tikai krieviski pasniedz utt., nav jau nemaz tik traki ar viņu, var arī pa labam sadzīvot.
3Pirmdiena, 27 Februāris 2012 21:34
Kaspars Dobrais
Pat žēl, ka neēsmu mācījies pie leģendārā Novikova..
4Pirmdiena, 27 Februāris 2012 22:31
Trapece
Bet ir tak vēl vesela čupa ar leģendāriem pasniedzējiem
5Pirmdiena, 27 Februāris 2012 22:56
Ilze Saukāne
Man jau gribētos domāt, ka ar faktiski jebkuru pasniedzēju var rast kopīgu valodu, un šad tad mēs mēdzam sūdzēties par kaut ko, pirms paši esam parunājuši ar pasniedzēju un aicinājuši ko mainīt vai uzlabot - sākot ar mikrofona izmantošanu lekcijās un beidzot ar runāšanu latviski.
Taču, ja pašu spēkiem mierīgā ceļā nevar tikt galā, tad jāņem vērā, ka var vērsties pie augstākstāvošām personām, un FSP te var būt starpnieks. Smile
6Pirmdiena, 23 Aprīlis 2012 20:00
Rolis_S
Arī es savā laikā pie leģendārā Novikova esmu mācījies. Sākumā kā vairumam viņš likās baigais *im*is, BET ar laiku, kad pašiem nāca prāts vairāk, sapratām, ka tie *im*ji esam vien vairākums paši mēs Laughing sanāca tas gods pat divus semestrus ar to čali vadībā fiziku pavadīt - nebij nemaz tik slikti. Kaut gan nu principi viņam bagie.

Pievienot komentāru

SmileCoolRobotNinjaNoSadLoveYesLaughingIntelligentBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeBlinkSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vārds:
Komentārs:
 
yvComment v.2.01.1