TMF vēsture

Pusgadsimts vienā solī ar savu augstskolu

Pierakstīja Anita Muitiniece
"Jaunais Inženieris",
2008. gada 11. septembris

 

TMF profesora Jāņa Ozoliņa atmiņas

RTU TMF profesors, Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras vadītājs Jānis Ozoliņš atskatu piecdesmit gadu tālā pagātnē sāk ar to, ka izceļ no telpas stūra vienu no smagajām planšetēm, kas tur novietotas, gaidot remontdarbu beigas profesora kabinetā, un, rādot uz vienu no fotogrāfijām, kurās visās, gan viens pats, gan kopā ar vēl citiem redzams profesors Kristaps Neilands, atjaunotā RPI pirmais rektors, jautā, vai es varot pasacīt, kas tā par vietu Rīgā, kurā atrodas fotogrāfijā redzamie cilvēki.

Lasīt tālāk: Pusgadsimts vienā solī ar savu augstskolu

TMF vēsture

       Atzīmējot mūsu fakultātes 145. gadadienu, esam sagatavojuši rakstu par TMF pastāvēšanas vēsturi 145 gadu laikā. Vai jūs zinājāt, ka nosaukumu Transporta un mašīnzinību fakultāte ieguva tikai 2000. gadā? Un kā to sauca agrāk?

       Ja nē, tad šeit to var uzzināt Smile Rakstā ir atspoguļota fakultātes vēsture no pašiem pirmsākumiem līdz mūsdienām.

TMF vēsture

  • RTU Transporta un mašīnzinību fakultāte (TMF) ir 1864. gadā dibinātā Rīgas Politehnikuma Mašīnbūves nodaļas mantiniece, vēsturiski vairākkārt mainījusi nosaukumu.

  • Mašīnu inženieri- Vācijā tolaik dēvētie augstākās kvalifikācijas tehnisku ietaišu: mašīnu, būves un izmantošanas speciālisti - bija īpaši pieprasīti, un studējošo skaits nodaļā strauji auga.

    Lasīt tālāk: TMF vēsture