Kas ir Mehi?

"Par mehu nekļūst, par mehu piedzimst”, tā apgalvo paši mehi. Tas parastam cilvēkam neko neizsaka, taču patiesam meham rada lepnumu par to, kas viņš ir.

Bet kas tad īsti ir mehs? Tas nav izskaidrojams ar vārdiem; to nevar saprast ar prātu. Tīri teorētiski: mehs ir RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) students vai mācībspēks, t.i., fakultātes pārstāvis. Taču bieži dzīve neaprobežojas ar sausu teoriju vien. Tamdēļ šis vārds – mehs – iegūst dziļi filozofisku nozīmi. Te katram meham vai cilvēkam, kas tādu pazīst, ir savas domas par to, kāds un kas viņš ir.
Pasaulē, kurā strauji attīstās augstākās tehnoloğijas, meham ir svarīga nozīme. Viņš pilda starpnieka funkciju starp cilvēku un mehānismu; palīdz „saprasties” šīm divām dažādām pasaulēm. Viņa racionālais prāts palīdz risināt radušās problēmas, pieejot pie lietas no tehniskā aspekta, analizējot principus un likumsakarības.
Nozīmīgu vietu meha sirdī ieņem Mehulande; tā mehi dēvē fakultāti un tās apkaimi. Tajā notiek ne vien lekcijas, bet arī dažādie pasākumi, kas stiprina saikni starp studentiem un rada vienotības sajūtu. Šī sajūta paliek sirdīs arī dodoties mājās, tādēļ mehi ir tiesīgi apgalvot, ka ir draudzīgi un vienmēr gatavi izpalīdzēt.
Arī tie, kas jau pametuši savas otrās mājas – Mehulandi -, vienmēr gatavi palīdzēt jaunajiem ar morālu vai finansiālu atbalstu. Šeit būtu jāpiemin tādi projekti kā Mehu kari, Mehu stūre, Participate for your life (Zviedru projekts) un citi, kas tika realizēti ar vecbiedru atbalstu. Šī saikne cieši pastāv starp absolventiem un jaunajiem mehiem, jo, reiz ieguvis meha titulu, to nevar zaudēt.

„Bez viena meha nevar darboties viss mehānisms”, tā apgalvo paši studenti.

Pēc studentu domām, mehs ir:

M ūžīgi
E kstremāls un
H arizmātisks
S tudents „

„Mehu klans krasi atšķiras uz pārējo fona. Sirdī noteikti esmu mehs!!”

„Pēc būtības katrs ir mehs, tikai dažs to saprot uzreiz, cits ar laiku. Bet ir tādi, kuriem nav lemts atklāt sevī mehu. Ne katram ir tādas dotības. Bet ja reiz esi sevī atklājis mehu, tad esi pieskaitāms pie tiem, kuri sirdī ir mehi ”

„Mehs parasti rāda piemēru un varbūt pat lauž ceļu. Varbūt dažreiz mehiem ir trakas idejas, bet tas tikai tāpēc, ka neviens cits tik tālu nav aizdomājies.

M ehulandijas
E kskluzīvais
H
omo sapiens
S superīgais! ”

„Nemēģina līdzināties citiem. Viņš ir pats; tas izceļ mehu no pārējā stila. Interesants sarunu biedrs, līdz ar to, vienmēr un visur, kur ir mehs, būs interesantas sarunas un jautrība. Meham ir laba sirds; viņš nekad neatteiks palīdzību un padomu.”

Komentāri (5)
1Sestdiena, 25 Oktobris 2008 21:34
lesis
es varu klut par mehu,ja es neesu RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) students vai mācībspēks,tomer vieno kopejas intereses??
2Sestdiena, 25 Oktobris 2008 22:03
Mārtiņš Grauss
Par mehu var vienmēr kļūt, jo tos, kurus vieno intereses un idejas, sauc par sirdī mehiem. Robot
3Piektdiena, 18 Februāris 2011 01:44
students
ja man nenormaali nepatiik matemaatika es esmu mehs?? kad biju pavisam siiks ~10-11g. loti gribeeju skruuveet kartingus, bet gadi neljaava (teica lai paaugos liidz 14 laikam) , tagad nozheeloju , potams negaidiiju tos gadus,
kaa domaajat, vai varu tagad saakt atkal, tik man nedaudz nepielec no pirmaas reizes, un dazhreiz no otraas arii....
4Piektdiena, 18 Februāris 2011 14:21
Raimis
Es kā mehs dodu Tev atļauju skrūvēt kartingu. Tas nekas, ja kartings pēc tam nelec, značit jāskrūvē vēl, gan beigās pieleks. Wink
5Svētdiena, 13 Marts 2011 14:23
sudents
Raimi, nu tu laikam esi tiešām īsts mehs Laughing es domāju nevis kartings, bet galva Laughing Laughing
man nepielec , es neiebraucu tēmā, man nepielec smadzenēs nevis kartā...

Pievienot komentāru

SmileCoolRobotNinjaNoSadLoveYesLaughingIntelligentBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeBlinkSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vārds:
Komentārs:
 
yvComment v.2.01.1