J. Alkšņa РВВАИУ

Kā zināms no Mehu vēstures, RTU Transporta un Mašīnzinību fakultāte agrāk atradās vairākās dažādās vietas. Mūsdienu TMF galvenais komplekss – Mehulande, agrāk, PSRS laikos, bija militāra aviācijas inženieru augstskola, kas saucās “Рижское высшее военное авиационное инженерное училище имени Якова Алксниса”.

 

 

Šī skola tika aizsākta Rīgā 1952 gadā un no 1967 līdz 1993 funkcionēja kā PSRS gaisa spēku augstākās militārās izglītības iestāde. Viss ēku komplekss tika uzbūvēts no PSRS armijas līdzekļiem un kā jau militārā bāze, visu savu pastāvēšanas laiku bija slēgta apsargājama zona.

Pēc militārās skolas slēgšanas 1993 gadā, teritorija uz vairākiem gadiem tika atstāta neapsaimniekota, tādēļ liela daļa PSRS atstātā mantojuma tika pazaudēta un, kad RTU Transporta un Mašīnzinību fakultāte tika pārcelta uz bijušās militārās skolas telpām, bija jāiegulda lieli līdzekļi, lai telpas būtu atkal izmantojamas universitātes vajadzībām. Pieaugot augstākās izglītības finansējumam, arī Mehulande pamazām atgūst zaudēto un attīstās līdz ar mūsdienu prasībām.

РВВАИУ pastāvēja 41 gadu un, neapšaubāmi, РВВАИУ absolventi ir augsti kvalificēti aviācijas nozares speciālisti, kas savos jaunības gados dzīvoja un mācījās Ezermalas kompleksā un pamatoti uzskata Mehulandi arī par savu РВВАИУ teritoriju. РВВАИУ absolventiem ir ļoti laba interneta mājaslapa - www.rvvaiu.ru, kurā ir iespējams iepazīties gan ar РВВАИУ vēsturi, fotogrāfijām gan ar pašiem absolventiem.

 

  

 

Papildināts 16.02.2010. Interneta dzīlēs esam uzgājuši šādu interesantu video, kurā varat apskatīt kā Ezermalas 6 teritorijā izskatījās 80-to gadu sākumā:

Komentāri (4)
1Trešdiena, 25 Februāris 2009 23:33
plānā galdiņa urbējs
ehhhh...ja tās visas ēkas , kas atrodas teritorijā nebūtu aizlaistas...
2Trešdiena, 14 Jūlijs 2010 03:07
USSR
Раньше был знаменитый ВВУЗ, где готовили высоко-классных специалистов, а сейчас там Отстой полный...
3Ceturtdiena, 15 Jūlijs 2010 19:35
Latvietis
Nu bet protams, ka psrs laikā viss bija superīgāk un labāk Laughing No Yelling
4Ceturtdiena, 21 Novembris 2013 17:55
TMF students
Nezinu, kā īpašumā/valdījumā ir tās pārējās ēkas, bet to ēku apkārtni, kas ir Rtu īpašumā/valdījumā, kādas TMF entuziastu talkas ietvaros no krūmiem gan varētu atbrīvot. Domāju, ka saskaņojumu no pašvaldības krūmu likvidēšanai arī nebūs nekādu šķēršļu dabūt, ja būs gribēšana.

Pievienot komentāru

SmileCoolRobotNinjaNoSadLoveYesLaughingIntelligentBeen Smacked In The Mouth/Wears A Brace/My lips are sealeBlinkSticking Out TongueConfusedWinkYelling
Vārds:
Komentārs:
 
yvComment v.2.01.1