• Mehi.LV
  • Sadaļu arhīvs
  • Mehs & Mehulande

Informācija par un ap Mehiem!

Mehs & Mehulande

Vēlēšanas!

No 19. līdz 22. novembrim- visās RTU fakultātēs, tostarp TMF, norisinās Studentu pašpārvalžu vēlēšanas. Katrs students, ielogojoties portālā ortus.lv, var nobalsot par savas fakultātes studentu pašpārvaldes vēlēšanu kandidātu sarakstu. Ikviena studenta tiesības un pienākums ir piedalīties šajā balsošanā. Lai varētu balsot, portālā būs sadaļa, kurā varēs nobalsot PAR vai PRET savas fakultātes studentu pašpārvaldes kandidātu sarakstu.

Lasīt tālāk: Vēlēšanas!

STiKS 4 noslēdzies ar jaunu Latvijas rekordu

STiKS 4 sacensībās tika sasniegts jauns Latvijas rekords - 484,44kg

 

Sestdien, 23. martā Kaļķu ielā 1 RTU Zinātnes festivāla laikā norisinājās ikgadējās spageti tiltu konstruēšanas sacensības STiKS, kas šogad pulcēja kā pieredzējušus, tā jaunus un apņēmīgus dalībniekus. Dalībnieku rezultāti krietni uzlabojas ar katru gadu, šī gada uzvaras laurus plūca jau pieredējušās komandas RAM un digitalagrupa.lv, kas arī pērn pārstāvēja Latviju pasaules mēroga sacensībās RECCS 12 Ungārijā.

Lasīt tālāk: STiKS 4 noslēdzies ar jaunu Latvijas rekordu

Mehu Lielā talka aizvadīta

Aizvadītajā sestdienā neliels bariņš Mehu ņēma rokā maisus un aktīvi ķērās klāt Mehulandes sakopšanas talkai Lielās Talkas ietvaros.

Kā ik gadu, tika sakopta teritorija ap fakultāti un kopmītnēm. Diemžēl, vācot zemē nomestos atkritumus, jāizdara skumjš secinājums, ka daži studenti ir ļoti cūcīgi un ruksīgi Laughing Pārsvarā piesārņotākās vietas ir ceļš uz kopmītnēm un autostāvvieta pie kopmītnēm.

Lasīt tālāk: Mehu Lielā talka aizvadīta

Šodien sākas pieteikšanās pamatstudijām

Bakalaura akadēmisko, bakalaura profesionālo un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības (koledžas) studiju programmās šodien sākas pieteikumu iesniegšana. Tātad no 12. līdz 19. jūlijam no plkst. 9–18 (sestdien, 16. jūlijā, no plkst. 9–13) ar dokumentiem, ierodoties uz vietas augstskolā, varēsi pieteikties studijām.

Sīkāk par uzņemšanas procesu un detaļām lasi ŠEIT!

Studentu viedokli par to, kā ir studēt mehos lasi ŠEIT!

 

Lai veicas, un tiekamies septembrī! Smile

J. Alkšņa РВВАИУ

Kā zināms no Mehu vēstures, RTU Transporta un Mašīnzinību fakultāte agrāk atradās vairākās dažādās vietas. Mūsdienu TMF galvenais komplekss – Mehulande, agrāk, PSRS laikos, bija militāra aviācijas inženieru augstskola, kas saucās “Рижское высшее военное авиационное инженерное училище имени Якова Алксниса”.

Lasīt tālāk: J. Alkšņa РВВАИУ

Transporta un mašīnzinību fakultāte

TMF ir visvecākā RTU fakultāte. Pašlaik TMF ir viena no lielākajām RTU un izmanto savu pieredzi jaunu programmu īstenošanā un zinātniskās pētniecības darbu izpildē.

TMF mācās aptuveni 2300 studentu, strādā 130 akadēmiskā personāla un 50 palīgpersonāla vienības, tai skaitā vairāk nekā 30 profesoru, kuri vada institūtus, katedras un profesoru grupas un zinātniskās laboratorijas.

Lasīt tālāk: Transporta un mašīnzinību fakultāte

Mehulande un okupētās teritorijas

Par Mehulandi

Lasīt tālāk: Mehulande un okupētās teritorijas

Kas ir Mehi?

"Par mehu nekļūst, par mehu piedzimst”, tā apgalvo paši mehi. Tas parastam cilvēkam neko neizsaka, taču patiesam meham rada lepnumu par to, kas viņš ir.

Lasīt tālāk: Kas ir Mehi?